Ako ušetriť čo najviac energií

Možno nie ste naklonení neustálej bombardácii médií ohľadom svetovej klimatickej scény. Faktom ale ostáva, že zelenšie bývanie je výhodné aj pre vašu peňaženku. Komu sa nelení – tomu sa zelení. A to doslova. Nielen na našej politickej scéne ale aj na tej svetovej sa čoraz viac kladie dôraz na úsporu energií a na sebestačnosť domácností. Slovensko voči zvyšku sveta nezaostáva a naďalej motivuje svojich občanov ku zmene. Ako podpora prichádza opäť toľko očakávaná výzva na žiadosti pre obnovu rodinných domov. Takto majú možnosť dostať sa ku kvalitnejšiemu žitiu v domácnosti aj vlastníci nehnuteľností, ktorý by si za bežných okolností väčší zásah a rekonštrukciu nehnuteľnosti nemohli dovoliť. Treba si ale poriadne zistiť všetky náležité povinnosti, ktoré pre získanie dotácie musíte spĺňať.

ekologickejší svet pre budúce generácie

Ak sa ale chcete dostať na absolútnu špičku šetrnosti nielen k prírode ale aj k svojej peňaženke, vaším cieľom bude umiestnenie sa do kategórie energetického certifikátu A0. V tejto kategórii sa zohľadňuje nielen typ použitého zdroja tepla ale aj druh paliva a využiteľnosť obnoviteľných zdrojov. Každý z nás by chcel mať dom s takmer nulovou potrebou energie. Možno sa to niektorým zdá ako zo sci-fi filmu, ale realita je oveľa bližšie ako si myslíme. Vďaka odborníkom už nemusíte vyhľadávať dostupné informácie na internete, ale môžete požiadať o radu. Čo pred energetickou certifikáciou vrelo odporúčame.

klimatizačná jednotka

Odborník totiž dokáže posúdiť nielen stav nehnuteľnosti ale aj odporučiť čo najlepšie nastavenie opatrení pre získanie energetického certifikátu A0. Štandardne sa pri tejto kategórii jednotlivé opatrenia kombinujú. Napríklad fotovoltaické panely slúžia na ohrev vody, kým kotol je určený na vykurovanie. Dôležité je pritom technické prevedenie obnoviteľného zdroja energie. Radíme sem solárne panely, klimatizačné jednotky, fotovoltaické panely alebo tepelné čerpadlá. Práve rozmanitosť opatrení dáva priestor pre nastavenie čo najlepšieho výsledku v pomere k možnostiam vlastníka nehnuteľnosti a jeho finančným kapacitám pri rekonštrukcii domu.