Pocit z jazdenia autom

Šoférovanie je voľnosť. Máte radi aj vy šoféranie, či ste skôr bojazlivým človekom? Sú ľudia, čo sa šoférovania naozaj boja. Ako ja. Ja by som šoférovala, keby nie je taká hustá premávka na cestách v meste. Vlastniť auto a aj ho šoférovať prináša veľkú zodpovednosť. Pri šoférovaní musíte dávať pozor na značky, ktoré vás navigujú a upozorňujú na prejazdnosť na ceste. Veľký pozor musíte dávať na chodcov, ktorí  prechádzajú cez priechod pre chodcov. No, a križovatky sú asi najhoršie. Každý poznáme čo jednotivé farby na semafore znamenajú. Ide skôr o neustále preraďovanie na križovtkách, státie a dávanie prednosti v jazde.

šoférovanie

Ja sa nebojím o seba popri šoférovaní, no ostatní šoféri sú veľakrát nezodpovední a robia také šialené veci na cestách, že aj môj manžel, ktorý šoféruje už hádam aj dvadsať rokov sa niekedy prekvapí, čo to ten druhý vystrája. Veľakrát nastávajú kolízne situácie, pri ktorých by som ja ako začiatočník mala veľký problém. Nechcem to riskovať. Moje pravidlo znie, ak sa bojíte, nesadajte za volant. Avšak mnoho žien už práveže šoférovanie miluje. Láka ich mužská činnosť a nechcú byť len spolucestujúcimi. Chcú sa aktívne zapájať do šoférovania a prevážania autom na rôzne miesta, aj napríklad so svojimi deťmi.

jazdenie

Mnoho mužov je v práci od rána do večera, alebo aj celé týždne. My ženy musíme každý deň dovážať svoje deti do školy a naspäť zo školy. Niekedy aj na krúžky či tréningy. Ak je dieťa choré, musíme ho zobrať k doktorovi. Niekedy je to bez šoférovania nemožné. Mnohé ženy sa musia naučiť šoférovať, aj keď sa boja. Aj vy patríte medzi ne? Ja určite nie, no vlastním vodičský preukaz. Pre iné to môže znamenať pocit slobody, voľnosti a aj relaxu. Počas šoférovania si zapnú svoju obľúbenú hudbu a volant držia už len jednou rukou. Tak dobre sa naučili šoférovať, že ich pomaly nič nemôže zaskočiť.