Poľnohospodárska technika

Družstvá disponujú rôznou poľnohospodárskou technikou, aby mohli vykonávať svoju činnosť a pravidelný zber úrody. Videli ste aj vy rôzne poľnohospodárske stroje, ktoré pracujú na poliach? Už aj malí chlapci poznajú bagre, kombajny, nákladné autá, či iné rôzne poľnohospodárske stroje, s ktorými sa veľmi často a radi hrávajú. Máte doma chlapcov, ktorí sa radi hrávajú s poľnohospodárskymi strojmi? Je to pre nich niečo wau, čo by chceli zažiť na vlastné oči. Vidieť taký veľký pracovný stroj je pre malé dieťa niečo úžasné. Radi by sa v týchto poľnohospodárskych strojoch aj previezli.

kombajn

Už ste boli na nejakej výstave poľnohospodárskych strojov? V Nitre zvyknú byť na Agrokomplexe, kde si viete pozrieť všelijaké pracovné stroje priamo na vlastné oči a v skutočnej veľkosti. Tieto výstavy trvajú približne tak štyri dni, kde si môžu nadšenci popozerať rôzne pracovné stroje. Môžete si nejaké pracovné stroje aj zakúpiť. Výstavy pracovných poľnohospodárskych strojov sú veľmi zaujímavé a chodia na ne ľudia z celého Slovenska. Agrokomplex v Nitre je týmto výnimočný. Už ste videli, ako sa tieto pracovné stroje na tú výstavu dostanú? Musia s nimi prísť samotní poľnohospodári.

bager

Poľnohospodárska technika slúži na obhodpodárenie úrody. O úrodu na poliach je nutné sa často starať. Ak by sa poľnohospodári o svoje pole nestarali, úroda by im vyschla a oni by nemali čo predávať. Každý poľnohospodár sa snaží mať čo najviac úrody. Nie je to jednoduchá práca, ktorú by zvládol hocikto. Musíte mať k poľnohospodárstvu veľký vzťah. Taktiež musíte vedieť riadiť takéto veľké poľnohospodárske stroje. O úrodu sa postarajte práve pracovnými strojmi. Keby máte celé pole zbierať ručne, nikdy by ste ju nepozbierali. Pomocou pracovných poľnohospodárskych strojov máte svoju úrodu z poľa veľmi rýchlo pozbieranú. Môžete ju potom uskladniť do rôznych maštalí alebo skladov, ktoré máte pripravené na pozbieranú úrodu.