Štartujeme na dvoch kolesách. O histórii motocyklov

Vráťme sa do 19. storočia, keď sa na scéne objavili prvé experimentálne motorky ako úvod dobových parníkov a kočiarov. Boli to skôr drevené skelety s parou dymiace z kaziet, ale vedeli, kde začať! Potom prišli benzínové monštrá, vytvorené géniusmi ako Gottlieb Daimler a Wilhelm Maybach, čo viedlo k narodeniu prvého skutočného motocykla v roku 1885. To bolo ako narodenie rockovej hviezdy. Čas sa posúval a s ním aj technológia. V 20. storočí sa motocykle stali symbolom slobody a dobrodružstva. Chvíľu sa zdalo, že každý chce byť Marlon Brando z filmu „Divoký motorkár“ alebo skúsiť to, čo robil Steve McQueen v „Veľkej úteku“.

moto historia

Motocykle nie len prenášali ľudí, ale aj ich sny. Ale nie všetko bolo ružové. Počas obidvoch svetových vojen sa motocykle stali nepostrádateľnými pre vojenské účely. Hrdinsky slúžili ako spojovacie prostriedky, prepravné vozy a dokonca aj ako bojové stroje. Ich význam v histórii boja je nepopierateľný. A dnes? Motocykle sa stali viac než len dopravnými prostriedkami. Sú to umelecké diela na dvoch kolesách, vytvorené s láskou k rýchlosti a elegancii. Od klasických chopperov po moderných cestných šialencov, svet motocyklov je plný vášne a inovácie. Samozrejme, záleží len na tebe, akú cestu si vyberieš! Či už sa rozhodneš ísť po stopách pionierov na svojom vlastnom ručne vyrobenom stroji, alebo si zvolíš moderný športový motocykel s najnovšími technologickými vymoženosťami, svet motocyklov ti ponúka nekonečné možnosti.

vystavna motorka

V súčasnosti je komunita motocyklistov živá ako nikdy predtým. Zúčastňujú sa stretnutí a jazdných výletov, zdieľajú svoje zážitky a radosti z jazdy na sociálnych sieťach a nechávajú sa inšpirovať rôznymi štýlmi a tradíciami. No a potom sú tu ešte tie príbehy jednotlivcov, ktorí s motocyklami zažili neuveriteľné dobrodružstvá. Od epických cestovateľov, ktorí prekonali kontinenty na dvoch kolesách, po každodenných hrdinov, ktorí svoje motocykle používajú ako prostriedok dopravy do práce či na nákupy.