Zvažujete predaj svojej firmy

Život so sebou prináša zmenu, tomu sa nevyhneme ani vo svete biznisu. Ak sa pohrávate s myšlienkou na predaj svojej firmy, je čas na zmenu. Čo však s Vašou firmou ďalej? Aké kroky treba podstúpiť a čo Vás čaká? Jednou z možností je predaj firmy.

Prečo sa to deje

Ak zvažujete takýto krok, väčšinou sú na to dôvody. Jedným z nich môže byť nečinnosť firmy. Firma neprosperuje ale nároky na financie či administratívne úkony sa neustále zvyšujú. Ak Vaša firma spí a nezarába peniaze, buď sa buchnete po vačku a zainvestujete do inovácií a dáte jej druhú šancu, alebo firmu proste predáte. Je možné že je firma v konkurze a Vy premýšľate čo ďalej… Proste už v podnikaní nechcete pokračovať.

Rozhodli ste sa predať svoju firmu - čo ďalej?

Zameriame sa na predaj

Postup nie je vôbec zložitý. Po kontaktovaní firmy, ktorá tieto služby ponúka, je proces rýchly, čo je istý bonus pre Vás. Žiadne zbytočné prieťahy ani vybavovanie. Pri prevodoch obchodných podielov prichádza zmena konateľa, spoločníka, sídla aj obchodného mena. Samozrejmosťou pri predaji firmy býva vybavenie všetkých potrebných úkonov ošetrených právnym servisom. Tento proces väčšinou trvá cca 5 dní. Je to jedným z najrýchlejších riešení. Cenovú ponuku dostanete individuálne šitú na mieru. Máte preto istotu, že budete riadne ocenení. V jednoduchosti je krása – s úľavou nechajte celý proces na spoločnosti, ktorej ste sa firmu rozhodli predať. Odbremení Vás od zdĺhavého vybavovania a vysedávania u právnikov. Nemusíte sa báť, že na niečo zabudnete. Je to prepracovaný postup, zohľadňujúci všetky potrebné úkony.

Odbremeňte sa od zdĺhavého vybavovania

Aký je postup

Po prvom kontakte s firmou, je samozrejmosťou, že musíte zaslať IČO a potrebné informácie o spoločnosti, ktorú ste sa rozhodli predať. Ak chcete mať adekvátnu cenu, je na mieste poskytnúť všetky potrebné informácie. Ďalšia etapa ide rýchlo. Je ňou analýza spoločnosti, ktorú si firma s ktorou rokujete vypracuje sama. Zväčša je to do 24 hodín. Potom ste kontaktovaný za účelom dohody. Po predostretí podmienok a ponuky sa rozhodnete či ste ochotný, za týchto svoju firmu predať. Ak sa dohodnete a podmienky predaja odsúhlasíte, bude Vám vystavená faktúra a obratom dostávate vypracované dokumenty. Tak a ste na konci cesty. Proces bol jednoduchý a obišli Vás všetky tie nepríjemné a zdĺhavé konania. Po overení dokumentov, sú tieto podané na súd a ten má lehotu na rozhodnutie 5 pracovných dní. Po prevzatí potvrdenia o vykonaní zápisu, Vám tento bude zaslaný. Niekedy je lepšie a jednoduchšie zveriť sa do rúk odborníkom, poskytujúcim kompletný servis. Proces je tým pádom jednoduchší, lacnejší a stojí Vás menšie úsilie a neoberá o drahocenný čas. Ak ste mali predtým pocit, že predaj firmy Vám zoberie pár rokov navyše a už iba predstava vybavovania Vám spôsobuje žalúdočné kŕče a nespavosť, nechajte to na odborne vyškolených a znalých pracovníkov. Predaj firmy nie je strašiakom a nie je to ani nadľudská úloha. Je to obyčajný proces, ktorý v svete podnikania nie je ničím novým.